Sayı : 4862
17.10.2019
21.10.2019 Ziyaretçi
Bugün 2950
Toplam 6976447

70. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

2019-10-07 13:28:00

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün organizesiyle gerçekleştirilen yoğun sporcu katılımının olduğu 70.Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri?nde başpehlivanlık kemeri Rıza Yıldırım?ın oldu.

5 Ekim Cumartesi günü oynanan Minik ve Yıldızlar müsabakalarıyla başlayan 70.Geleneksel Karakucak Güreşleri bugün Gençler ve Büyükler Kategorisiyle sona erdi.  Gürcistan, Iran ve Azerbaycan’ın yanı sıra komşu il ve ilçelerden toplamda 250 sporcu katıldığı kıran kırana mücadelelere sahne olan güreşlerde başpehlivanlık kemerinin sahibi Amasya Tuhal’dan Rıza YILDIRIM’ın oldu.

68. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri’nin onur konuğu Dünya Güreş Şampiyonası´nda grekoromen stilde 130 kiloda dünya şampiyonu Rıza Kayaalp oldu.  Güreşlerde, izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kayaalp Yusufeli’nde gördüğü ilgiden son derece memnun olduğunu ifade ederek bundan sonrada Türk bayrağını uluslar arası arenada şereflendirmek için canla başla çalışacağını, hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatların birinci olmak olduğunu söyledi.

Güreşlere; Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Murat YILMAZ, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk ÖZDEMİR, Taşova Kaymakamı Okan YENİDÜNYA, Ardanuç Kaymakamı Ömer ÖZBAY, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, İl Genel Meclis Başkanı Furkan ÇAKMAK, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Hallaç, Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan, Belediye Meclis Üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güreş Ağası

Yusufeli 70. Geleneksek Karakucak Güreşlerinde bu yıl güreş ağalığını Taş Fırın’ın sahibi ilçemiz iş adamlarından İbrahim ALKAN kazandı ve yeni güreş ağası oldu.

9  kategoride yapılan Minikler ve Yıldızlar kategorisinde dereceye giren sporcular ise şunlar oldu:

25 KG’da: Taner Kamış, Mert Çakır, Emir Kaya, Bedirhan Küçük

30 KG’da: Halil İbrahim Uzun, Abdülkadir Erçek, Mansur Mahmutoğlu, Y. Osman Keskin

35 KG’da: Mümin Korucu, Tunahan Polat, Mustafa Mert Akduman, İbrahim Kökli, 

 

40 KG’da: Sadrettin Hasanov, Ali Veli, Serhat Tören, Arda Polat Ay.

45 KG’da: Emirhan Kısa, Yemliha Rasimoğlu, Tahsin Öztürk, Onur Gör

50 KG’da: Cihat Yılmaz, Berat Yanar, Ahmet Buğra Çelik, Ahmet Kuri

 55 KG’da: Rıza Dayanç, Ömer Faruk Kestane, Emirhan Aykut, Emre Can Berberoğlu.

60 KG’da: Nurhan Tagnizade, Yasin Çakam, Kürşad Demir, Berat Bayrak.

65 KG’da: Rubai İbrahimi, Mümin Kardeş, Cihan Kanturmuş, İbrahim Atabay.

9 Kategoride yapılan Gençler ve Büyükler kategorisinde dereceye giren sporcular ise şunlar oldu:

50- 55 KG’da: Enes Sağlam, Orhan Aydın, Vusal Cabbarrov, Mehmet Köse.

60 KG’da: Emrah Ormanoğlu, Morad Gorgadze, Uğur Mavijov, Elmir Celilov.

65 KG’da: Ziyal Çakmak, Mansur Davaloğlu, İntiyam Valizade, Müşhat Hüseyinov.

70 KG’da: Halit Fırıncı, Bilal Çakmak, Emirhan Karatepe, Emrah İlyaslı.

75 KG’da: Oğuzhan Demir, İsa Demir, Kholiy Guluzade, Samet Kaya.

80 KG’da: Ramazan Sarı, Ali Shadman, İsmail Bulanık, Zuhiot Bacandave.

85 KG’da: Mehmet Tüylü, Adem Akbulut, Mehmet Çamcı, Ahmet Ertürk.

90 KG’da: Arif Özen, İlker Sönmez, Abuzer Gülhan, Murat Ertürk.

90-130  KG’da: Rıza Yıldırım, İbrahim Bölükbaşı, Eren Turan, Fatih Kanbur.

Ç.P.


Bu haber 187 defa okundu.

Kaynak : Ç.P.
Yazdır

Warning: Unknown(): write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/usr/hosts2/domains/alkangazetes665/www.alkangazetesi.com/tmp) in Unknown on line 0